اخبار امروز
دوستان
عضویت در کنفرانس
 
تبلیغات
هیچ ارسال جدیدی برای تالار گفتمان وجود ندارد .

صنعت سرب و روی ایران نیازمند ذخایر جدید

ایران چهارمین تولیدکننده بزرگ سرب و روی در آسیا بعد از چین، قزاقستان و هند است که از نظر تولید شمش روی جایگاه ششم و از نظر تولید سرب جایگاه پنجم در آسیا را دارد تنها ۳درصد از ذخایر سرب و روی در مهمترین معادن ایران یعنی مهدی‌آباد و انگوران قرار دارد.

با این حال باتوجه به ظرفیت‌هایی که در ایران وجود دارد تنها از ۳۰درصد ظرفیت کارخانه‌های فرآوری سرب و روی استفاده می‌شود در حالی که باید از ۱۰۰درصد ظرفیت‌های موجود بهره برد. آنچه در این‌باره از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است توجه به این موضوع است که معادن سرب و روی ایران باید بتوانند در بخش اکتشاف، استخراج و فرآوری فعالیت‌های بیشتری داشته باشند و محصولات مورد نیاز را در اختیار واحدهای ذوب قرار دهند. چون در حال حاضر تولید داخل کاهش یافته و در نتیجه آن صادرات نیز کم شده است.
بازدید از پست : 178
ن : mineengineering93
ت : چهارشنبه 6 آبان 1394
نظرات : 0

تولید فولاد امریکا رو به پایین

دنیای معدن -هفته گذشته تولید فولاد خام امریکا یک میلیون و 667 هزار شورت تن ثبت شد و نرخ بهره وری کارخانه ها نیز 69.7 درصد بود.

در حالی که مدت مشابه سال قبل تولید 1.84 میلیون شورت تن و نرخ بهره وری 76.5 درصد بوده است. میزان تولید نسبت به مدت مشابه سال قبل 9.4 درصد و نسبت به ماه گذشته 0.5 درصد کاهش داشته است.

از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون نیز 72 میلیون و 866 هزار شورت تن فولاد خام در این کشور تولید شده و نرخ بهره وری کارخانه ها نیز به طور متوسط 8.1 درصد افت داشته 72.3 درصد ثبت شده است.

به نقل از دنیای معدن
بازدید از پست : 133
ن : mineengineering93
ت : چهارشنبه 6 آبان 1394
نظرات : 3

ذوب فولادسازی چین در پی کاهش بی سابقه تقاضا

دنیای معدن - با پایین آمدن قیمت سنگ آهن و ادامه یافتن وضعیت عرضه مازاد، به نظر می رسد صنعت فولاد چین با بحران بزرگی دست و پنجه نرم می کند.

اگر کسی شکی نسبت به بزرگی بحران موجود در بزرگ‌ترین صنعت فولاد دنیا دارد،‌ باید همین حالا به صحبتهای ژو جی‌مین توجه کند.به گزارش اقتصادنیوز به نقل از بلومبرگ، معاون اتحادیه فولاد و آهن چین روز چهارشنبه اعلام کرد: «میزان تقاضا به همراه قیمت در حال فروپاشی است، بانک‌ها وام‌دهی را سخت‌تر کرده‌اند و ضرر در حال انباشته شدن است.‌»

ژو در گزارش خلاصه سه‌ماهه گروه اصلی تولیدکننده در پکن اعلام کرد:‌ «کاهش میزان تولید آهسته‌تر از افت تقاضا بوده است،‌ بنابراین همچنان با عرضه مازاد مواجه هستیم. با وجود اینکه چین اخیرا نرخ بهره را چندین بار کاهش داده است، کارخانه‌های فولاد اعلام کرده‌اند که هزینه‌های آنها در حال افزایش است.»

کارخانه‌های چینی که نیمی از محصولات فولاد دنیا را تولید می‌کنند، در حال جدال با عرضه مازاد و قیمتهای پایین هستند در حالی که میزان مصرف داخلی برای اولین بار در میان رکود ساخت مسکن با کاهش روبرو شده است.

 
بازدید از پست : 102
ن : mineengineering93
ت : چهارشنبه 6 آبان 1394
نظرات : 2

نیاز به 5 میلیون تن کنسانتره ذغالسنگ حرارتی و کک شو

پایگاه خبری معدن نیوز- مجری طرح اکتشافی زغالسنگ طبس و البرز اعلام کرد: عملیات اکتشاف ذغالسنگ در 2 حوزه ایران مرکزی و البرز مرکزی از اواخر سال 92 آغاز و تا کنون بیش از 63 هزار متر عملیات حفاری، 53 هزار متر چاه پیمائی، 62 هزار متر مکعب ترانشه و اکلون، 5 هزار نمونه برداری انجام شده است.
به گزارش پایگاه خبری معدن نیوز، زهرا محمد ابراهیمی افزود: نتایج اولیه به‌دست آمده بیانگر دسترسی به 300 میلیون تن ذخیره قطعی و احتمالی در محدوده‌های زیر افق 600+ پروده 4، بلوک 2 کوچکعلی جنوبی، مزینو، آبدوغی، استل کنار، گردنه سر و سفیدریز است که البته عملیات اکتشاف تا سال 95 ادامه دارد و پیش‌بینی می‌شود نتایج مثبتی به همراه داشته باشد.
بازدید از پست : 212
ن : mineengineering93
ت : چهارشنبه 6 آبان 1394
نظرات : 22

احداث واحدهای فرآوری در کنار معادن

پایگاه خبری معدن نیوز- معاون معدنی خانه صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: درحال‌حاضر با توجه به رکود موجود در عرصه عمرانی و ساخت‌وساز تنها راهکار خروج از رکود و جلوگیری از تعطیلی معادن شن و ماسه کشور ایجاد واحدهای فرآوری در کنار این معادن است.
بیژن پناهی زاده در گفت‌وگو با پایگاه خبری معدن نیوز، با تاکید بر اینکه هم‌اکنون بسیاری از معادن شن و ماسه به حالت نیمه تعطیل درآمده اند، گفت: معادن شن و ماسه به دلیل ماهیت محصول هزینه حمل‌ونقل بالایی را متحمل می‌شوند از این رو در شرایطی که با رکود ساخت‌وساز در یک منطقه مواجه شوند قابلیت ارسال به مناطق دورتر را ندارند به همین دلیل قابلیت صادراتی چندانی ندارند.
بازدید از پست : 176
ن : mineengineering93
ت : چهارشنبه 6 آبان 1394
نظرات : 0
نظر شما در مورد این پست چیست ؟ 

 


 
نویسندگان
موضوعات