احداث واحدهای فرآوری در کنار معادن
دوستان
عضویت در کنفرانس
 
تبلیغات
هیچ ارسال جدیدی برای تالار گفتمان وجود ندارد .

احداث واحدهای فرآوری در کنار معادن

پایگاه خبری معدن نیوز- معاون معدنی خانه صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: درحال‌حاضر با توجه به رکود موجود در عرصه عمرانی و ساخت‌وساز تنها راهکار خروج از رکود و جلوگیری از تعطیلی معادن شن و ماسه کشور ایجاد واحدهای فرآوری در کنار این معادن است.
بیژن پناهی زاده در گفت‌وگو با پایگاه خبری معدن نیوز، با تاکید بر اینکه هم‌اکنون بسیاری از معادن شن و ماسه به حالت نیمه تعطیل درآمده اند، گفت: معادن شن و ماسه به دلیل ماهیت محصول هزینه حمل‌ونقل بالایی را متحمل می‌شوند از این رو در شرایطی که با رکود ساخت‌وساز در یک منطقه مواجه شوند قابلیت ارسال به مناطق دورتر را ندارند به همین دلیل قابلیت صادراتی چندانی ندارند.

او با اشاره به اینکه راه‌اندازی واحدهای فرآوری در کنار معادن شن و ماسه راهکار تقویت فعالیت این معادن است، افزود: ایجاد کارخانه‌های تولید آسفالت در کنار معادن شن و ماسه ضمن افزایش ارزش افزوده تولیدات این معادن از تعطیلی این واحدها نیز جلوگیری خواهد کرد.
پناهی زاده درباره واحد‌های شن و ماسه اطراف تهران نیز تصریح کرد: استان تهران نسبت به سایر استان‌های کشور دارای بیشترین معادن شن و ماسه بوده و باوجود اینکه این استان نسبت به سایر استان‌های کشور از ساخت‌وساز بیشتری برخوردار است، با این حال این رکود آسیب‌های جدی به این واحد‌ها وارد کرده است. 
او با تاکید بر لزوم فعال‌سازی طرح‌های عمرانی در کشور افزود: اجرای بسته ویژه اقتصادی دولت و تحرک بازار مسکن می‌تواند مشکلات بسیاری از واحد‌های معدنی را از بین ببرد زیرا هم‌اکنون نه تنها معادن شن و ماسه بلکه معادن فلزی نیز در نتیجه رکود ساخت‌وساز در کشور با مشکلاتی مواجه شده‌اند.

به نقل از ماین نیوز
بازدید از پست : 176
ن : mineengineering93
ت : چهارشنبه 6 آبان 1394
نظرات : 0
نظر شما در مورد این پست چیست ؟

هیچ نظری برای این مطلب وجود ندارد ! اولین نفر باشید ... 
نویسندگان
موضوعات